všechno možné i nemožné pro vaše pobavení a povzbuzení (možná i k zamyšlení)

O přátelství

20. 5. 2009 21:30
Rubrika: K zamyšlení

 

                                                   LISTY MÉHO STROMU  (Sri Chinmoy)
     
     V našem životě existují lidé, kteří nás činí šťastnými prostě jen proto, že nám zkřížili cestu. Někteří jdou cestou po našem boku dlouho, jiné sotva čas od času zahlédnete. Obojím říkáme přátelé. Můžeme je roztřídit do několika kategorií.

     Snad každý list stromu charakterizuje jednoho z našich přátel.Tím prvním, který se zrodí z pupenu je náš přítel  táta a naše přítelkyně máma. Ti nám ukazují, co je život. Pak přicházejí přátelé sourozenci, se kterými se dělíme o svůj prostor, aby mohli vzkvétat jako my. Poznáváme celou rodinu listů, kterých si vážíme a kterým přejeme jen to dobré.

    Ale život nám představí další přátele, které jsme neznali a netušili jsme, že nám zkříží cestu. Mnohé z nich nazýváme přáteli duše či srdce. Jsou  upřímní, jsou pravdiví. Vědí, když se nám nedaří dobře, vědí, co nám dělá radost. A často jeden z těchto přátel duše exploduje v našem srdci, a tak se mu říká zamilovaný přítel. On dává třpyt naším očím, hudbu našim rtům a skoky našim nohám. Také jsou přátelé dočasní, snad na prázdniny, či jen na dny či hodiny. V čase, kdy jsou nám nablízku, obvykle vzbuzují na naší tváři mnoho úsměvů. Když už hovoříme o blízkosti, nesmíme zapomenout na vzdálené přátele, ty kteří jsou na konci větví a kteří se. když vítr zafouká, vždy objeví mezi některým z listů.

    Čas běží, léto je pryč, blíží se podzim a my některé listy ztrácíme. Některé vypučí následujícího léta, jiné zůstanou po mnoho ročních období. Jsme však velice šťastni, že ty, které spadly, zůstávají nablízku a živí naše kořeny radostí. Jsou to vzpomínky na nádherné chvíle, kdy nám zkřížili cestu.

    Přeji   Ti, lístku z mého stromu, pokoj, lásku, zdraví …. a aby se Ti dobře dařilo. Dnes i navždy….  Jednoduše proto, že každý člověk,který projde naším životem, je jedinečný. Vždy nechává kousek sama sebe a bere si kousek nás. Někteří nechávají mnoho, ale nestane se, že by někdo nezanechal vůbec nic.

Zobrazeno 1255×

Komentáře

Lussy

Krásnej článek! Díky!:-)

jankac

Moc pěkný článek, bez přátel-nejsme nic!

Žofie

krásné, pravdivé, :O)

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz